• O nas

Łódź - miasto mody i filmu - z pierwszą w Polsce Katedrą Ubioru Akademii Sztuk Pięknych oraz słynną na cały świat “Filmówką” to nasze miejsce na Ziemi. Ziemi Obiecanej.
Firma powstała z chęci stworzenia czegoś ciekawego i oryginalnego. Jednak prawdziwym powodem była nuda pierwszej po studiach pracy, do której trafiła świeżo upieczona absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim.

- Nie wiedziałam nic o tej branży - przyznaje Barbara Tomaszewska-Gorajec, założycielka firmy Madame. - Chciałam nosić ładne sukienki i dobrze wyglądać, a w sklepach nie mogłam znaleźć dla siebie nic odpowiedniego.

Stworzyła wokół siebie krąg ludzi z pasją, dla których praca to nie tylko zarabianie pieniędzy, ale przede wszystkim sposób na życie. Żyją zgodnie z rytmem kolekcji - tworzenie projektów, wybór tkanin i dzianin, konstruowanie wzorów, szycie prototypów, prezentacja kolekcji na targach, hurtowa sprzedaż zakontraktowanych modeli kontrahentom i detaliczna w sklepie internetowym. I tak od trzydziestu lat.
  3.jpg

Współpracują z nami:


http://adasiii.mysky-shop.pl/upload/adasiii/images//szarek.png

Mariusz Szarek

Absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem za kolekcję męską dla firmy Próchnik. Kolekcje dla Madame projektuje od dwóch lat. Doświadczenie zdobywał jako główny projektant męskich kolekcji PAWO oraz damskich firmy ARYTON. Autor projektów strojów korporacyjnych m.in. dla Plus GSM oraz Raiffeisen Bank i mBanku. Obecnie również główny projektant kolekcji męskich firmy LAVARD.

Ma na koncie nagrodę Centralnego Muzeum Włókiennictwa za kolekcje dyplomową oraz honorową statuetkę za całokształt twórczości, przyznaną przez Kapitułę Konkursu „Projektant Roku” Krajowej Izby Mody. Przez lata współpracował ze stylistami magazynów poświęconych modzie, dla których komentował zmiany zachodzące w modzie i udzielał porad dotyczących stylu ubioru.

 

 


http://adasiii.mysky-shop.pl/upload/adasiii/images//ilonam.png

Ilona Ejsmont

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Twierdzi, że aparat fotograficzny to rodzaj pędzla, a zdjęcia to grafiki i malarstwo, tyle, że wykonane techniką fotografii. Robi zdjęcia od 14 roku życia. Specjalizuje się w fotografii mody, intymnej i nastrojowej.
Wielokrotnie nagradzana na konkursach fotograficznych m.in za fotografię reklamową, publikowała swoje prace w dziennikach oraz magazynach modowych i muzycznych. Autorka okładek specjalistycznych czasopism modowych. Laureatka konkursu „Łódź Miejsca nieznane" Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Warszawa, Londyn, Staszow, Wilanów, Cacak, Usti nad Labem, Łódź). Od niedawna mieszka i pracuje za granicą, ale mimo odległości nadal ściśle współpracuje z ulubionymi polskimi projektantami i producentami odzieży m.in z łódzką marką Madame.